sex tube

Sütlü Biber Turşusu Tarifi

387

Malzemeleri

Beş yüz gramlık çarliston biber
Bir litre kadar keçi sütü
Üç yüz gram beyaz peynir(sert ve ayrıca yağlı)

Nasıl Yapılır?

İlk önce sütü bir tane tencerenin içine alın ve iyi bir şekilde kaynatın, hemen sonrasında altını kapatarak ılınması amacıyla da bir kenarda beklemeye alın. Biberleri güzel bir şekilde yıkayın ve 2 ila 3 santimlik parçalar biçiminde doğrayın.

Doğramış olduğunuz biberleri kavanozlara paylaştırmaya başlayın, biberler söz konusu kavanozun 3’te 1’lik bir kısmını kaplayacak bir biçimde olmalıdır. Kavanozun içine koymuş olduğunuz biberlerin üstüne üzerlerini kapatabilecek kadar peynir ufalamaya başlayın.

Ilık hale gelmiş sütün sıcaklığını tekrardan bir kontrol edin; yoğurt mayalamayla alakalı sıcaklıktan az daha sıcak olması gerekiyor. İstenmekte olan sıcaklığa gelmiş durumdaki sütü kavanozlara koymuş olduğunuz biber ile birlikte peynirlerin üzerlerine doldurmaya başlayın. Kavanozlar ise ağız kısmına kadar süt ile dolmuş olmalıdır..

Kavanoz kapaklarını sonrasında çok sıkı bir şekilde ve çok derin bir tepsinin içine kavanozları ters çevirip kapak bölümleri alt kısımda kalacak bir biçimde koyun. Yoğurt mayalıyor gibi kavanozları örtüler kullanarak güzel bir şekilde sarın ve ılık bir ortam içerisinde, böyle yaklaşık olarak 10 gün süresince bekletin.

Bu zaman zarfı içerisinde kavanozlardan süt taşması meydana gelecek ve aynı yoğurt benzerinde bir mayalanma süreci geçirmiş olacaklar. Beklemeyle alakalı zamanın sonrasında kavanozları örtülerin alt kısmından çıkartarak biberlerin talep edilen kıvama gelip gelmediklerini bir kontrol etmelisiniz. Eğer biberler sarı renge gelmişse ve üstlerinde yer alan peynir-süt karışımı tamamen yoğurda benzeyen bir kıvam almış ise turşunuz olmuş anlamına gelmektedir.

Buzdolabı içerisinde de 5 gün beklettikten hemen sonrasında afiyetle tüketim gerçekleştirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory