sex tube

Basit Aşure Tarifi

299

Malzemeler;

Bir buçuk su bardağı kadar haşlanmış nohut
Bir buçuk su bardağı kadar haşlanmış kuru fasulye
Bir buçuk su bardağı kadar haşlanmış buğday
Bir buçuk çay bardağı kadar soyulmuş çiğ badem
Bir çay bardağı kadar ceviz içi (iri bir şekilde parçalanmış)
Bir buçuk çay bardağı kadar kavrulmuş fındık
Bir buçuk çay bardağı kadar kayısı
Dört yemek kaşığı kadar kuru üzüm
Altı tane kuru incir
Bir tane çubuk tarçın
Bir tane portakal kabuğu
İki buçuk ila üç su bardağı kadar toz şeker
İki buçuk ila üç su bardağı kadar su

Nasıl Yapılır?

Kayısı ile birlikte incirleri suyun içinde biraz beklettikten hemen sonra ufak küpler şeklinde doğrayın. Çok derin bir tencerenin iç kısmına iki buçuk su bardağı kadar bir su ilave edin. İç kısmına portakal kabuğu ile birlikte çubuk tarçını koyarak hemen kaynatmaya başlamalısınız.

Kaynadıktan yaklaşık olarak beş dakika sonrasında çubuk tarçın ile birlikte portakal kabuğunu suyun iç kısmından çıkartın.
Bir gece öncesinde suyun içinde bekleterek kaynatmış olduğunuz ya da hazır haşlanmış bir biçimde satın almış olduğunuz buğday ile birlikte kuru fasulye ve de nohutları kaynamaya başlayan suyun içine aktarın.

O malzemeler de kısa bir zaman kaynamaya başladıktan sonrasında ise içine toz şekeri ekleyin. Toz şekeri ise az bir miktarda, damak zevkinize bakarak ekleyebilirsiniz. Kısık ateş ile güzel bir şekilde karıştırıp kıvamlanmaya başlamasını sağlamanız gerekiyor.

Kıvam almaya başladığı zaman içine kayısı ile birlikte baden, incir, üzüm ve fındıkları da ilave edin. Güzel bir şekilde karıştırın. Kıvamı size eğer sulu bir şekilde geldi ise bir yemek kaşığı olacak şekilde nişasta ekleyebilirsiniz. Katıysa da kesinlikle su ekleyin.

iki üç dakika kadar böyle kaynadıktan sonra ise cevizini ekleyip kıvamı yoğunlaştıktan sonra ocağın üzerinden alın.
Hemen sonrasında kaselere pay ederek ve oda sıcaklığı içerisinde soğuması için bırakın. Soğuduktan hemen sonrasında ise üstünü süsleyip servis edebilirsiniz..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory