sex tube

Sütlü dondurma

288

Malzemeler

  • Altı tane su bardağı kadar süt
  • Bir yemek kaşığı kadar salep
  • İki yemek kaşığı kadar patates nişastası(veyahut mısır nişastası da olabilir)
  • Bir buçuk su bardağı kadar toz şeker

Nasıl yapılacak?

Sütün tamamını bir tane tencerenin içine alın. Üstüne nişasta ile birlikte salep ve de toz şekeri ekleyerek güzel bir şekilde çırpın ve sonrasında ise ocağın üstüne alın.

Kısık ateş ile tel çırpıcıdan yardım alarak karıştırıp hafif koyu kovama gelene kadar pişirmeyi sürdürün. Hemen sonrasında ise çıkartıp düz bir tane kabın içine alın. Buzluk içerisine soğuması için bırakın.

Eğer dondurma makinanız yok ise bir saatlik aralıklar ile buzluk içerisinden alın, çırpıp güzelce karıştırın ve sonrasına tekrardan buzluğun içerisine koyun. Burda belirtilen işlemi en az beş defa daha yineleyin.

İşlem bittikten sonra karışım yavaş bir şekilde dondurma kıvamı almaya başlamış olacak. O dondurma kıvamına geldikten sonra buzluk içerisinde güzelce donması için bırakın. Donduktan sonra oda sıcaklığı içerisinde birkaç dakika dinlendirmeye bıraktıktan sonra dondurma kaşığınızı kullanarak çıkartıp servis etmeye başlayabilirsiniz.

Eğer dondurma makinanız varsa; Karışım soğuduktan sonra buzluğun içerisinden alıp dondurma makinanızın içine aktarım yapın. Makinanız hazırlamış olduğunuz bu karışımı dondurma kıvamına getirdikten sonra dondurmanız hazır anlamına gelecektir! Biraz daha dondurduktan sonra servis etmeye başlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory