sex tube

Margarinsiz Un Kurabiyesi Tarifi

268

Malzemeler;

  • bir buçuk su bardağı kadar pudra şekeri
  • bir buçuk su bardağı kadar sıvı yağ
  • bir çay kaşığı kadar karbonat
  • üç buçuk su bardağı kadar un

Unu tamamen kontrollü bir biçimde az bir miktarda ekleyin ve ele yapışmayacak bir hamur elde edebilmek için özen gösterin. Hamurunuzu kesinlikle dinlendirmeyi unutmayın. Şekil verme esnasında biraz zorlanabilirsiniz fakat kıvamı çok daha mükemmel olacaktır piştiğinde. Pişirdikten hemen sonrasında ise soğuması amacıyla kesinlikle oda sıcaklığı içerisinde bekletin. Kurabiyeyi birde çok dikkatli bir biçimde pişirmelisiniz. Renginin kızarmasına hiç bir şekilde fırsat vermeden fırından almanız gereklidir.

Nasıl Yapılır?

Pudra şekeri ile birlikte sıvı yağı bir tane kabın içine koyarak güzel bir şekilde çırpın. Üstüne birde karbonatı ekleyin. Hemen sonrasında ise az bir miktarda un ekleyerek yoğurmaya başlayın.

Unu tamamen kontrollü bir biçimde ekleyin. Kıvamının hiç bir şekilde ele yapışmayacak yumuşak bir hamur olmasını sağlamanız gerekiyor. Elde etmiş olduğunuz bu hamuru streç film ile sarıp yaklaşık 20 dakika kadar buzdolabı içinde dinlenmeye alın.

Dinlenmiş olan bu hamuru buzdolabı içerisinden çıkartarak ceviz büyüklüğündeki toplar halinde alarak elinizle şekil vermeye başlayın. Şekil verme esnasında biraz zorlanabilirsiniz, fakat piştikten sonra kıvamı çok mükemmel olacak hiç bir şekilde merak etmeyin. Yağlanmış kağıt serdiğiniz fırın tepsisine aktarmaya başlayın.

Ütünden ise çataldan yardım alarak geçip şekillendirme yapabilirsiniz. 180 derecelik bir sıcaklıkta ısıtılmış fırın içerisinde 12 ila 15 dakika arasında pişmeye bırakıp. Sonrasında ise çıkartıp oda sıcaklığındaki bir seviyede soğumaya bırakın. Soğumaya başladıkça kıvamı da toparlamış olacaktır. Soğuduktan hemen sonrasında ise üstüne pudra şekeri serpip servis etmeye başlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory