sex tube

Vişneli Pamuk Kek

622

Malzemeleri

4 tane yumurta
2 tane çay bardağı kadar şeker
1 tane çay bardağı kadar yoğurt
Yarım çay bardağı kadar sıvı yağ
6 tane çay bardağı kadar un
1 tane paket vanilin
1 tane paket kabartma tozu
1 tane limon rendesi
Yarım kase vişne (çekirdekleri içerisinden tamamen çıkartılmış)

Kekinizin adeta bir pamuk gibi kabarması amacıyla kullanacak olduğunuz malzemeleri kesinlikle oda sıcaklığında kullanmalısınız. Öte yandan yoğurt kullanmak yerine krema da kullanmanız sorun olmaz..

Nasıl Yapılır?

4 tane yumurtayı bir kabın içine kırın. Şekeri ilave edin. 6 ila 7 dakika boyunca mikser kullanarak güzel bir şekilde çırpın.
Şekerle birlikte yumurta birleşince içine sıvı yağı da ilave edin. 2 ila 3 dakika boyunca yağla beraber çırpın. Sonrasında yoğurdu ilave edin.

Yoğurtla beraber güzel bir şekilde karıştırın. 3 çay bardağı kadar unu eleyip, ilave edin ve sonrasında karıştırın. Vanilin ile birlikte kabartma tozunu ilave edin. Limonu rendeleyerek kek hamurunu da karıştırın. Hemen sonrasında ise kalmış olan 3 çay bardağı kadar unu da eleyip ilave edin ve karıştırmaya devam edin. Pürüzsüz bir şekilde kek hamuru elde edene kadar çok güzel bir şekilde karıştırın.

Kelepçeli durumdaki kabınızı güzelce yağlayın ve iç kısmına da hazırlamış olduğunuz keki boşaltın. Üst kısmını düzeltin. Vişneleri de kek hamurunuzun üst kısmına rastgele bir şekilde bırakın. Daha öncesinde ısıtılmış olarak 180 derecelik sıcaklığı olan fırında 40 dakika kadar pişirmeye bırakın. Keki fırın içerisinden çıkarttıktan sonrasında oda sıcaklığında dinlendirmeye alın ve kelepçeli durumdaki kabın içerisinden çıkartın.

Üstüne bol bir miktarda pudra şekeri serpip servis edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory