sex tube

Tas Kebabı

194

Tarifin Malzemeleri

500 gramlık iri kuşbaşı doğranmış olan et

1 tane soğan

1 yemek kaşığı kadar domates salçası

Yarım yemek kaşığı kadar biber salçası

1 tane defne yaprağı

Bir miktar Sıvı yağ

Bir miktar tereyağ

Biraz tuz

Biraz  su

1 tane patates,

2 tane yeşil biber

1 tane kırmızı biber

1 tan domates

Tas Kebabı’ın Yapılışı

Genel olarak tas kebabın içerisine konur kızartılmış patates ancak ben patatesi servis yaparken üzerine gezdirdim. Sizi bilemem ancak yemeğin içinde böyle pişirildiğinde ağır geliyor bana. 

Öncelikle etlerin üzerine birazcık sıvı yağ ile su koyup düdüklü tencerede 30 ile 35 dakika kadar pişiriyoruz. Bir tencere içerisine 1 tane soğanı yemeklik olarak doğruyoruz. Üstüne birazcık sıvı yağ ve de tereyağını koyup, soğanı da iyice kavuruyoruz. Salçalarını ilave ederek kavurmaya devam etmemiz gerekiyor. Ununu ve de defne yaprağını koyarak, 1 ila 2 dakika daha kavurarak, bir bardak su ile karıştırıp kıvamını biraz daha açıyoruz. Pişirmiş olduğumuz eti de üzerine koyup 1. 5  ila 2 bardak civarında bir su koyup, (düdüklü tencerede kalan etin suyunu ) tuzunu da ayarlayarak ağzını kapatıp yemeğin suyunu çektirip 15 dakika daha bu şekilde pişiriyoruz.

Patatesi küp bir şekilde doğrayıp kızartıyoruz. Bir tavaya çok az sıvı yağ koyarak, içerisine küp şeklinde doğramış olduğumuz kırmızı ve de yeşil biberleri tavanın ağzını kapatarak güzelce soteliyoruz. En sonda küp doğranmış olan domatesleri ekleyerek tuzunu ayarlayarak domatesler de piştiği zaman altını kapatıyoruz. Servis tabağına kendi yemeğimizden koyarak üstüne kızarmış patates ve de sotelenmiş sebzeler ile servis edebiliyoruz. Daha sonrasında ise pilav eşliğinde  güzel bir şekilde yiyoruz. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory