sex tube

Zeytinyağlı Lahana Sarma

361

Malzemeleri;

1 tane orta boyda yumuşak lahana

Harcıyla alakalı;

2 çay bardağı kadar sızma zeytinyağı
6 tane kışlık kuru soğan (Soğanlar kesinlikle acı bir durumda olmamalıdır)
2 su bardağı kadar baldo pirinç
2 yemek kaşığı kadar kuş üzümü
2 yemek kaşığı kadar çam fıstığı
2 tatlı kaşığı kadar toz şeker
Tuz ile birlikte Karabiber, Yenibahar ve Tarçın
1 su bardağı kadar zeytinyağı
3 su bardağı kadar su
2 tane limonun sıkılmış suyu
1/2 demet kadar dereotu

Yemek nasıl yapılır?

Lahananın kök bölümünü oyarak çıkartın. Tüm şeklinde kaynamış olan tuzlu suda fazlasıyla kısa bir zaman boyunca haşlayın. Süzülmesi amacıyla da bir süzgecin içerisine alın.

İç harcı amacıyla zeytinyağını da bir tencere içerisinde ısıtın. Yemeklik doğramış olduğunuz soğanı ilave edin ve pemb renge gelene kadar da kavurun. Yıkayarak süzmüş olduğunuz pirinç ile birlikte dolmalık fıstığı da ekleyip birkaç dakika daha kavurmaya devam eden. Toz şeker ile birlikte kuş üzümü, tuz ve de baharatları ilave ederek karıştırın. Üstüne ise 1 su bardağı kadar su ekleyerek, suyunu çekene kadarki süre içerisinde pişirin. Ocaktan alarak 10 ila 15 dakika kadar dinlendirin.
Haşlanmış olan lahana yapraklarını düz bir tane zemine sererek sert damar bölümlerini ayırın. İçlerine hazırlamış olduğunuz harçtan biraz koyup sarın. Sarılmış olan dolmaları ise yayvan bir tencere içerisine dizin. Kalmış olan su ile birlikte zeytinyağını ve de limon suyunu bir tane kabın içerisinde karıştırark dolmaların üstünde dolaştırın. Kaynadıktan hemen sonra ise kapağını kapatarak kısık bir ateş ile lahanalar yumuşayana kadar da pişirmeye devam edin. Limon dilimleriyle birlikte ince bir şekilde kıyılmış dereotunu üstüne serperek, azcıkta zeytinyağı ilave edip ılık bir şekilde servise hazır hale getirin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory