sex tube

Sütlü havuç çorbası tarifi

158

Sütlü havuç çorbası özellikle çocukların çok severek içecekleri bir çorba çeşididir. Son derece vitaminli ve besleyici olan sütlü havuç çorbası, çocuklarımızın beslenmesi açısından mükemmel bir faydadır. Şekerimsi bir tadı olan ve damaklarda ayrı bir lezzet bırakacak olan şahane çorbamızı, her mevsim gönül rahatlığıyla yapabiliriz.

İlk olarak tencereye yağ koyalım. Daha sonra kabukları rendelenmiş havuçları tencereye alalım. Bir süre orta hareketli ateşte kavuralım. Havuçlarımız renk değiştirmeye başlayınca içine un ilave edelim. Un ve havucu birlikte kavurmaya başlayalım.

Tahta kaşık yardımıyla kavurma işlemine devam edelim. Un pembeleşince içine soğuk süt ve soğuk su ilave edelim. Bir müddet daha karıştıralım. Daha sonra çırpma teli ile topaklanma olmaması için çırpalım. Biir müddet daha çorbamızın kıvama gelmesi için devam edelim.

Daha sonra çorbamızın suyunu ve kıvamını kontrol edelim. Suyu az ve yetersiz ise kaynamış su takviyesi yapalım. İçine tuz ilave edelim. Bir müddet daha kıvama gelmesi için devamlı olarak karıştıralım. Topaklanma olmaması için karıştırma işlemin devamlı uygulayalım. Daha sonra içine ince doğranmış dere otu ekleyelim. Servise yakın bir zamanda ekleyelim. Pişmiş olan çorbamızı ateşten alalım ve sıcak olarak servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

2 adet havuç
2 yemek kaşığı un
1 su bardağı soğuk süt
su, tuz, yağ
1 tutam dere otu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory