sex tube

Kekikli tavuk salatası tarifi

227

Kekikli tavuk salatası, sofraları süsleyen bir lezzet şölenidir. Kendimize ve sevdiklerimize görsel ve tatsal bir zevk yaşatmak için kekikli tavuk salatası yapmak çok doğru olacaktır. Yemeklerin yanına destekçi, yalnız başına da ayrıca lezzetli bir çeşittir.

İlk olarak tavuk göğsünü kekikle kaplayalım. Her yerini iyice kapladıktan sonra, tavuğu fırına alalım ve pişirelim. Eğer fırında pişirmek istemiyorsak, az yağda tavada da kızartabiliriz. Tavuğumuz piştikten sonra fırından çıkaralım ve soğumaya bırakalım. Diğer taraftan göbek salata ve rokayı iyice yıkayalım.

İyice yıkadıktan sonra göbek salatayı istediğimiz büyüklükte doğrayalım. Doğradıktan sonra üzerine rokayı kırma olarak doğrayalım. Kenarlarına çeri domatesi dizelim. Haşlanmış olan mısırları üzerine serpelim. Fırından çıkardığımız ve soğumuş olan tavuk etlerini ince ince ve yaprak şeklinde keselim.

Hepsini bu şekilde kestikten sonra yeşilliklerin üzerine istediğimiz gibi dizelim. Üzerine isteğe bağlı olarak hardal veya sos dökelim. Sirke, limon ve tuzunu da ilave ettikten sonra karıştıralım. Salatamızın yağını da ekledikten sonra servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

1 adet tavuk göğsü
1 tutam roka
yarım göbek salata
2 yemek kaşığı mısır
5 adet çeri domates
1 yemek kaşığı kekik
tuz, limon, sirke, yağ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory