sex tube

Soğan dolması tarifi

125

Soğansız yemek olmayacağını hepimiz bilir ve destekleriz. Bir de soğanın yemeğini yapıp yemeği denemeliyiz. Dolma geçmişten günümüze gelen ve en çok sevdiğimiz tatlar arasında yerini alır. Soğanın dolması da oldukça lezzetli olup, damaklarda tat bırakan bir çeşit olacaktır.

İlk olarak soğanları üstten kapak gibi keselim ve içini boşaltalım. Küçük bir tencerenin içine su koyalım ve soğanları 5 dakika kadar pişirelim. Soğanlar pişerken, içinden çıkarmış olduğumuz soğanları küçük küçük doğrayalım. Sarımsağı da temizleyelim ve doğrayalım.

Daha sonra soğan ve sarımsakları küçük bir tavanın içinde yağ ile birlikte kavuralım. Diğer taraftan ıspanakları yıkayıp temizleyelim ve pişen kavrulan soğanların içine ilave edelim. Hemen ardından portakal kabuğu, kuş üzümü ve hindistan cevizi ilave edelim.

Tuz ve baharatını ekledikten sonra karıştırıp soğumaya bırakalım. Soğuduktan sonra yoğurt ilave edelim ve soğanların içini dolduralım. Bütün soğanları doldurduktan sonra, kalan iç harcını bor cama yayalım. İç harcının üzerine doldurulmuş olan soğanları dizelim. Önceden kesmiş olduğumuz soğan kapaklarını üzerine yerleştirelim. Son olarak ufalanmış kepek ekmeğini üzerine serpelim. Önceden ısıtılmış fırına dolmalarımızı sürelim. Piştikten sonra fırından çıkaralım ve servise sunalım. Afiyet olsun.
MALZEMELER

6 adet kuru soğan
1 adet portakal kabuğu rendesi
500 gr. ıspanak yaprağı
2 diş sarımsak
1 yemek kaşığı hindistan cevizi
1 fincan kuş üzümü
yarım su bardağı yoğurt
yağ, tuz, yeni bahar
kepek ekmeği

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory