sex tube

Patatesli soğan yahnisi tarifi

314

Patatesli soğan paçası, yemek çeşitleri arasında çok sevilen bir tattır. Zaten bütün yemekler soğansız olunca bütün lezzetini kaybeder. Soğan yemeği ise, tek başına harikalar yaratabilir. Şekerimsi tadıyla, ağızlarda bırakan o leziz lezzetiyle patatesli soğan yahnisi, sık sık yapıp yiyebileceğimiz çeşitler arasındadır.

İlk olarak kuru soğanların başını keselim. Kestikten sonra soyalım. Tencereye yağ koyalım ve soğanlarla birlikte kavuralım. Üzerine sarımsağı da koyup kavurmaya devam edelim. Daha sonra patatesin kabuklarını soyalım ve küp küp doğrayalım. Patatesle birlikte kavurmaya devam edelim.

Biraz kavrulduktan sonra içine domatesin kabuklarını soyalım ve küp şeklinde doğrayalım. Daha sonra biber, sirke, tuz ve az miktarda su koyup tencerenin kapağını kapatalım. Kapattıktan sonra kısık ateşte pişirmeye devam edelim.

Yemek suyunu çekerse içine sıcak su ilavesi yapabiliriz. Fakat çok koymamaya özen gösterelim. Yemeğimiz iyice piştikten sonra ocağın altını kapatalım ve tencerenin içinde demlenmesini sağlayalım. Soğumaya yakın olan ılımış yemeğimizi servis tabağına alalım ve üzerine ince kıyılmış maydanoz serpip servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

10 adet kuru soğan
1 adet patates
5 diş sarımsak
2 adet domates
2 adet sivri biber
2 yemek kaşığı sirke
yağ, tuz, su
bir tutam maydanoz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory