sex tube

Yağsız kek tarifi

270

Yağsız kek, çay saatlerinde yenebilecek ve ani gelen misafirlere ikram edilebilecek son derece hafif kekler arasında yerini alır. Akşam yemeklerinden sonra çocuklarımıza süt ile eşlik etmesi için yemelerini sağlarız. Lezzetli, hafif ve hazmı kolay olan yağsız kek, pudingli pasta olarak da yapılabilir.

İlk olarak oda sıcaklığında kalan yumurtaları, cam porselen bir kabın içine kıralım. Yumurtaları kırdıktan sonra içine pudra şekeri dökelim. Birlikte köpürünceye kadar çırpalım. Beyaz kar kıvamına gelinceye kadar çırpma işlemine devam edelim. Daha sonra unumuzu iki kere elekten geçirelim. Bir kabın içine koyalım.

Üzerine kabartma toz ekleyelim. Tuz ve vanilya ederek çırpma işleme devam edelim. Daha sonra çatal yardımıyla malzemeleri karıştıralım. Daha sonra malzemelerin içine limon kabuğu rendesi ilave edelim.

Limon kabuğu rendesini de ilave ettikten sonra, hamurumuzu yağlanmış kek kalıbına dökelim. Önceden ısıtılmış fırına sürelim ve pişmesini bekleyelim. Fakat fırınımızın ağzını ilk 20 dakika açmayalım ve kabarmasını sağlayalım. Çatal yardımıyla pişip pişmediğini öğrenebiliriz. Daha sonra pişmiş olan kekimizi fırından çıkaralım ve soğumaya bırakalım. Daha sonra servis tabağına ters çevirelim ve dilimleyerek servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

5 adet yumurta
1,5 su bardağı pudra şekeri
1,5 su bardağı un
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
1 tutam tuz
limon kabuğu rendesi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory