sex tube

Kestaneli pirinç pilavı tarifi

278

Kestaneli pilav, akşam yemeklerinde ziyafet tadında olan pilav çeşitlerinden biridir. Akşam yemeğini özel kılmak için, bu şahane lezzeti yapıp sevdiklerimize sunmalıyız. Kestanenin vermiş olduğu o harika lezzeti mutlaka denemeliyiz.

İlk olarak kestanelerimizi derin bir tencerenin içine koyalım. Tenceremize su koyalım ve kestanelerimizi ezilmeyecek şekilde haşlayalım. Haşlandıktan sonra kestanelerin kabuklarını soyalım. Soyduktan sonra dört parçaya bölelim. Diğer taraftan pirinçlerimizi ayıklayalım ve sıcak tuzlu suyun içine bekletelim.

Beklettikten sonra pirincin suyunu süzelim. Bir tencereye su koyalım ve kaynamaya bırakalım. Süzmüş olduğumuz pirinçleri kaynaması için tencerenin içine atalım. Tuz ilave ettikten sonra harlı ateşte 5 dakika kadar kaynatalım. Daha sonra tencerenin içine dört parçaya bölmüş olduğumuz kestanelerimizi ekleyelim.

Bir kere karıştıralım ve suyunu çekinceye kadar pişirelim. Ayrı bir tavanın içinde yağı kızdıralım ve üzerine dökelim. Tencerenin üzerine temiz bir bez örtelim. Kapağını kapatalım ve pilavın demlenmesini sağlayalım. Servise sunacağımız zaman bir kaç defa karıştıralım. Daha sonra kestaneli pilavımızı servise sunalım.

MALZEMELER

2 su bardağı pirinç
250 gr. kestane
4 su bardağı su
3 yemek kaşığı yağ
tuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory