sex tube

Palamut pilaki tarifi

201

Palamut pilaki, sezeli tadıyla muhteşem lezzetlerin başında gelir. Özellikle akşam yemeklerinde sofralarımızı süsleyen tatlar arasında yerini alır. Kendimize ve sevdiklerimize muhteşem bir ziyafet hazırlamak istiyorsak, palamut pilaki çok doğru bir tercih olacaktır.

İlk olarak balıkları iyice temizleyelim. Biraz tuz ve karabiber ekleyerek tepsimize dizelim. Daha sonra patates, havuç ve kerevizi temizledikten ve soyduktan sonra küçük küpler şeklinde doğrayalım. Hemen arkasından soğanları halka halka, sarımsakları küçük küçük, maydanozda ince ince kıyılır.

Bu malzemeleri palamutların üzerine ekleyelim. Yağı da ilave edip malzemeleri sote edelim. Daha sonra salça, tuz ve karabiber ekleyelim. Bütün malzemeleri karıştıralım. Hepsini balığın üzerine yayalım. Hemen sonra defne yaprakları ve limon dilimlerini dizelim. Limon dilimlerini de dizdikten sonra yarım su bardağı su dökelim.

Hazırlanan sebze sotelerin yarısı tepsi altına, diğer yarısı da palamutların üzerine düzgün bir şekilde yerleştirdikten sonra, önce harlı daha sonra kısık ateşe alıp pişirmeye devam edelim. Pişerken karıştırmamaya dikkat edelim ve piştikten sonra ocaktan alıp dinlenmeye bırakalım. Dinlendikten sonra servis tabaklarına alıp ikrama sunalım.

MALZEMELER

1 kg. palamut
yarım su bardağı zeytinyağı
yarım su bardağı un
3 adet patates
2 adet havuç
2 adet soğan
1 adet kereviz
2 defne yaprağı
1 demet maydanoz
5 diş sarımsak
1 yemek kaşığı salça
1 adet limon
tuz, karabiber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory