sex tube

Yoğurtlu kebap tarifi

807

Yoğurtlu kebap çok ünlü bir yemektir.Akşam yemeklerine pratik bir lezzet katacaktır.Yapılışı koya ve son derece görkemli olan bu muhteşem lezzeti, sevdiklerimize ve kendimize mutlu olmak için yapabiliriz.Çok kısa bir sürede yapılabilen yoğurtlu kebap, damaklarda harika bir lezzet bırakacaktır.

İlk olarak soğanı rendeleyelim.Suyunu sıkalım ve bir kabın içine alalım.Etleri de soğan suyu ile bir gece önceden bekletelim.En fazla 3 saat bekletebiliriz.Bir gece önce marine edilmiş etler 1 yemek kaşığı yağın içinde tavada kavrulur. Arkalı ve önlü olarak eşit miktarda çok hafif kızartalım.

Kızardıktan sonra üzerine rendelenmiş domates, tuz ve karabiber ekleyelim.Bu şekilde 2 dakika kadar kavuralım.Daha sonra üzerine su ilave edelim.Sıcak suyu ilave ettikten sonra, etler yumuşayıncaya kadar pişirelim.Suyunu tamamen bırakıp geri çekene kadar pişirmeye devam edelim.

Diğer taraftan pideleri küçük bir şekilde keselim.Kesmiş olduğumuz pideleri servis tabağına koyalım.Pidelerin üzerine geri kalan yağı gezdirelim. Yağı gezdirmeden önce kızdıralım ve bu şekilde gezdirelim.Daha sonra yoğurdumuzu çırpalım ve krema kıvamına getirelim. Krema kıvamına gelen yoğurdumuzu pidelerin üzerine gezdirelim.Sonra hazır olan etlerimizi de üzerine dizelim. Yoğurtlu kebabımızı servise sunabiliriz. Afiyet olsun.

MALZEMELER

1 kg. kuşbaşı et
2 adet soğan
3 adet domates
3 yemek kaşığı yağ
3 adet küçük pide
2 su bardağı yoğurt
tuz, karabiber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory