sex tube

Havuçlu acem pilavı tarifi

204

Havuçlu acem pilavı, akşam yemeğinde yenebilecek çok leziz çeşitler arasında yerini alır. Akşam yemeğine gelecek olan misafirlerimize havuçlu acem pilavı yapabiliriz. Yanına yakışacak farklı lezzetler eşliğinde sunup, damaklara değişik tatlar yaşatabiliriz. Yanına çırpılmış soğuk ayran ve salata ile lezzetine lezzet katarız.

İlk olarak pirinçlerimizi ayıklayalım ve bir kaç suda yıkayalım. Daha sonra sıcak tuzlu suyun içine bir saat kadar bırakalım. Pirinçlerimiz ıslanırken, diğer taraftan soğanları geniş bir tencerenin içine ince ince kıyalım. İçine yağını koyalım ve pembeleşinceye kadar kavuralım.

Pembeleşince içine salça ekleyelim ve kavurmaya devam edelim. Salçamızda açıldıktan sonra, pirinci tencereye ilave edelim. Hepsini birlikte 5 dakika daha kavuralım. Suyunu ısıtalım ve tencereye ilave edelim. Tuzunu da ekledikten sonra harlı ateşte kaynamaya bırakalım. Kaynadıktan sonra altını kısalım ve suyunu çekinceye kadar bekleyelim.

Pilavımız suyunu çekince, üzerine nemli bir bez kapatalım ve tencerenin kapağını örtelim. Bu şekilde pilavımızın dinlenmesini sağlarız. Daha sonra pilavımızın ağzını açalım ve üzerine karabiber serpelim. Pilavımızı servise sunmadan önce, bir kaç defa karıştırılır ve servise sunulur. Afiyet olsun.

MALZEMELER

2 su bardağı pilavlık pirinç
2 adet havuç
2 adet soğan
1 yemek kaşığı salça
3 yemek kaşığı yağ
3,5 su bardağı su
tuz, karabiber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory