sex tube

Sebzeli kara lahana tarifi

199

Sebzeli kara lahana, Karadeniz yöresinin çok sevilen tatlarından biridir. Değişik tarifler ve tatlar denemek sebze severler için, kaçınılmaz bir lezzet olacaktır. Son derece leziz ve besleyici olan kara lahana yemeğini mutlaka denemeli ve yemek listemizde yer vermeliyiz.

İlk olarak mısır ve barbunyayı akşamdan ıslatalım. Lahanayı ayıklayalım ve yaprak yaprak yıkayalım. Lahanaları düzgün bir şekilde ayırdıktan sonra doğrayalım. Lahana, barbunya, acı biber ve mısır yarması ile beraber, üzerini kapatacak kadar su koyalım ve derin bir tencerenin içinde haşlamaya bırakalım.

Haşlarken tencereye arzuya göre tuz ekleyelim. Bir iki taşım kaynadıktan sonra, ocaktan alalım. Ocaktan aldıktan sonra suyunu süzelim. Diğer taraftan soğanımızı ince ince kıyalım. Havuç ve çarliston biberi de halka şeklinde doğrayalım. Daha sonra iç yağı ve sıvı yağ ile bir tencerede çevirelim.

Bütün malzemeleri sote edelim. Sote ettikten sonra, sebzelerin üzerinde gezdirelim. Daha sonra hepsini harmanlayalım. Daha sonra üzerine pişecek kadar su ilave edelim. Tuz da ekleyelim ve tekrar karıştıralım. Tekrar su gerekirse, sıcak su ekleyelim. Yemeğimizi pişinceye kadar orta hareketli ateşte kaynatalım. Piştikten sonra yemeğimizin altını kapatalım ve servise sunalım. Yanında mısır ekmeği harika olacaktır. Afiyet olsun.

MALZEMELER

1 demet kara lahana
1 su bardağı mısır yarması
4 adet biber
2 adet soğan
6 adet çarliston biber
3 adet havuç
1 kibrit kutusu kadar tereyağı
4 yemek kaşığı sıvı yağ
tuz, su

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory