sex tube

Fırında mantar tarifi

500

Fırında mantar, harika bir lezzettir ve damaklarda mükemmel bir tat bırakır. Sevdiklerimize sunabileceğimiz çok özel çeşitlerdendir ve tadına doyum olmaz. Yemeğin yanında yardımcı, ya da sade tadıyla mükemmel bir çeşit olarak adlandırabiliriz.

İlk olarak mantarları bol tuzlu suyun içine 10 dakika kadar bekletelim.Daha sonra yıkayalım ve mantarlarımızı süzelim. Mantarların saplarını çekelim ve içini zedelemeden boşaltalım.Mantarların hepsini düzgün bir şekilde boşalttıktan sonra, yağlanmış tepsinin içine ağzı yukarıda kalacak şekilde dizelim.

Kıyma ve soğanı kavuralım. Maydanozları ayıklayalım ve ince ince kıyalım.Daha sonra tuz, karabiber ilave edelim ve karıştıralım. Malzemeleri zedelemeden karıştırdıktan sonra bir kenarda bekletelim.

Hazırlamış olduğumuz mantarların içini, iç harç ile düzgün bir şekilde dolduralım.Bütün mantarların hepsinin içini eşit miktarda doldurduktan sonra, aralarına dilimlenmiş domates dizelim.Üzerine ortadan ikiye kesilmiş biberlerimizi dizelim. Üzerine rendelenmiş kaşar peyniri serpelim. Alüminyum folyo ile kapatarak fırına sürelim.Yaklaşık olarak 25 dakika kadar pişirelim. Pişirdikten sonra sıcak olarak servise sunalım.

MALZEMELER

500 gr. iri mantar
100 gr. kıyma
1 adet soğan
2 adet domates
3 adet yeşil biber
100 gr. kaşar peyniri
bir kaç dal maydanoz
tuz, karabiber

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory