sex tube

Rus salatalı palamut tarifi

267

Rus salatalı palamut, akşam sofralarını ziyafete çeviren bir çeşittir. Yemek masasında, ziyafet şöleni yaşatan eşsiz lezzetlerden biridir. Kendimize ve sevdiklerimize yapılabilecek muhteşem bir tattır. Kolay ve pratik yapılan ve damaklarda mükemmel bir tat bırakan bu harika coşkuyu mutlaka yaşamalıyız.

İlk olarak balığımızı temizleyelim. Temizledikten sonra yıkayalım ve büyükçe dilimlere ayıralım. Daha sonra sıcak suya koyalım ve kaynatmaya başlayalım. Kaynarken oluşan köpükleri alalım. Soğanı iri iri doğrayalım ve haşlanan balığın içine ekleyelim. Daha sonra defne yaprağı, karabiber, tuz ve nane ekleyelim ve hepsinin birlikte kaynamasını sağlayalım.

Diğer taraftan havuç ve patatesi haşlayalım. Haşladıktan sonra soğutalım ve küp şeklinde doğrayalım. Daha sonra bezelyenin suyunu süzelim. Sudan geçirilerek doğranan sebzelerin üzerine ilave edelim. Hemen arkasından başka bir kabın içinde mayonez, hardal, tuz ve limon suyunu karıştıralım.

Karıştırdıktan sonra sebzelerin içine ekleyelim ve karıştıralım.Bu malzemeleri iyice harmanlayalım. Daha sonra balığımızı servis tabağına düzgün bir şekilde alalım. hazırlamış olduğumuz mayonezli salatayı balığın üzerinde gezdirelim. Düzgün bir şekilde yayalım.Hazır olan rus salatalı palamutlarımızı servis tabağına alalım ve üzerine maydanoz yaprakları koyalım. Yemeğimizi servise sunalım.

MALZEMELER

1 kg. palamut
1 adet soğan
3 adet defne yaprağı
tuz, nane, karabiber
2 adet patates
1 adet havuç
yarım su bardağı bezelye
10 adet salatalık turşusu
1 çay kaşığı hardal
5 yemek kaşığı mayonez
1 adet limon suyu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory