sex tube

Tahinli yufka kurabiyesi tarifi

361

Tahinli yufka kurabiyesi, çay saatlerinde yenebilecek en güzel lezzetlerden biridir. Kendimize ve sevdiklerimize sunabileceğimiz bu harika tadı, gönül rahatlığıyla ikram edebiliriz. Çocuklarımızın da çok severek yiyeceği bu harika tadı, sık sık yapıp ikrama sunabiliriz.

İlk olarak katı tahinimize bir çay bardağı sıvı yağ ekleyelim ve karıştıralım. Fakat tahinimiz sıvı ise yağ eklemeye gerek yoktur. Daha sonra yufkamızı düz bir zemin üzerine yerleştirelim. Yufkanın her tarafına tahinin yarısından az bir kısmını eşit miktarda sürelim ve yufkaya dağıtalım. Tahinden sonra şekerin az bir kısmını serpelim.

Şekerden sonra iri dövülmüş olan cevizlerimizin az bir kısmını serpelim. Daha sonra bir kenarından başlayarak, iki parmak genişliğinde malzemenin üzerine kapatalım. Aynı genişlikte bütün yufkaları saralım. Fakat rulo genişliğinde değil, sadece ü parmak genişliğinde bir düzlem oluşturalım.

Yufkalarımızı istediğimiz şekilde baklava dilimi tercih olmak üzere keselim. Yufkaların hepsini dizdikten sonra yağlanmış fırın tepsisine belli aralıklarla dizelim. Bir çorba kasesinin içine yumurta sarısı kıralım ve çırpalım. Yumurta sarısını bir fırça yardımıyla sürelim. Üzerine susam serpelim. Hafif ateşte çok pembeleşmeden pişirelim. Fırından çıkınca elimizle su alıp hafifçe üzerine serpelim. Yufkaların üzerini temiz bir bez ile örtelim ve 15 dakika bekleyelim. Tahinli kurabiyelerimiz servise hazır. Afiyet olsun.

MALZEMELER

3 adet yufka
1 çorba kasesi tahin
yarım çay bardağı sıvı yağ
1 su bardağı toz şeker
1 su bardağı dövülmüş ceviz
1 kahve fincanı susam
1 adet yumurta sarısı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory