sex tube

Konak Şekerparesi Tarifi

321

Konak şekerparesi, tatlı çeşitleri içinden çok sevilen bir tatlıdır. Özellikle bayram günlerinde ziyafetimize gelen konuklarımıza gönül rahatlığıyla ikram edilebilecek bir çeşittir. Tadı damaklarda bırakan lezzeti ile memnun edici olan konak şekerparesini, misafirlerimize gönül rahatlığıyla ikram edebiliriz.

İlk olarak unu derin bir yoğurma kabına alalım. Oda sıcaklığında beklemiş olan yumurta sarılarını ilave edelim. Bütün yumurtayı da ekleyip yoğurmaya başlayalım. Malzemelerimizi kulak memesinden daha yumuşak bir hamur elde edinceye kadar yoğuralım. Elimize yapışmayan bir hamur elde edince hamurumuzu 10 eşit bezeye bölelim.

Bölmüş olduğumuz bezeleri yemek tabağı büyüklüğünde açalım. Daha sonra oda sıcaklığında yumuşamış olan yağı elimizle alıp hamurların üzerine sürelim. Sonra hamurların kenarlarını bohça yapar gibi üzerlerine doğru katlayalım ve buzdolabına koyup bir kaç saat bekletelim.

Buz dolabından çıkarmış olduğumuz hamurları açabildiğimiz kadar ince açalım. İçine iri dövülmüş olan cevizleri serpelim. Daha sonra yufkaların dört ucunu üzerine katlayıp kare haline getirelim. Oklava yardımıyla tekrar açalım ve pasta tabağı büyüklüğüne getirelim. Diğer taraftan şurubumuz hazırlayalım ve su ile şekeri derin bir tencereye koyup kaynatmaya alalım.

Kaynamaya başladıktan sonra içine limon suyu ilave edelim. 5 dakika daha kaynatalım ve ocaktan indirelim. Şerbetimizi soğumaya bırakalım. Yağı geniş bir tencereye alalım ve kızdıralım. Hazırlamış olduğumuz hamurları kızgın yağın içine atalım ve kızartmaya başlayalım. Yağın içinde altın sarısı oluncaya kızartalım. Daha sonra çıkaralım ve şerbetimizin içine atalım. 5 dakika bekletelim ve çıkarıp servis tabağına alalım. Üzerine hindistancevizi serperek servise sunalım. Afiyet olsun.

MALZEMELER

750 gr. un
7 adet yumurta sarısı
1 adet yumurta
500 gr. margarin
2 su bardağı çekilmiş ceviz

ŞERBET İÇİN

4 su bardağı toz şeker
3 su bardağı su

KIZARTMAK İÇİN

2 su bardağı sıvı yağ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory