sex tube

Mor lahana turşusu tarifi

222

Malzemeleri;

  • Yarım orta boyda kırmızı lahana (Üçyüzelli ila dörtyüz gram)
  • Bir yemek kaşığı kadar kaya tuzu
  • Bir su bardağı kadar elma sirkesi (ikiyüz mililitre)
  • Bir tatlı kaşığı kadar karabiber
  • iki diş kadar sarımsak
  • Bir buçuk su bardağı kadar su (üçyüz mililitre)

Verilmiş olan malzemelerden bir tane bir litrelik hacme sahip kavanoz turşu elde edersiniz. Eğer isterseniz ikiye bölüp iki tane 0,5 litre hacime sahip kavanozlara da bölmeniz olanaklıdır. Eğer ki daha kısa zaman içinde tüketme konusunda isteğiniz varsa ya da hazırlar hazırlamaz yenebilecek bir kıvamda olmasını istemekteyseniz normal ince tuz kullanarakta hazırlayabilirsiniz. İnce tuz kullanımı yapacaksanız daha kısa zaman içinde tüketmeniz gereklidir.

Nasıl yaparım?

Mor lahanaları güzel bir şekilde yıkadıktan sonra ince ince olacak şekilde doğramalısınız. İnce bir şekilde doğramış olduğunuz lahanaları derin bir tane kabın içine alın ve üstüne kaya tuzunu da ekleyin. Ortalama bir şekilde beş dakika kadar tuzla beraber iyice ovduktan sonra on ila onbeş dakika kadar suyunu salabilmesi amacıyla dinlendirmelisiniz.

Kavanozun alt bölümüne sarımsağın bir bölünü ve de karabiberlerin yarısını ilave edin. Suyunu güzel bir şekilde süzüp lahanaları kavanozun iç kısmına alın. Üstüne kalmış olan sarımsak ile birlikte tane karabiberleri ilave edin. Sirke ile birlikte suyu da üstüne ilave edin.

Tahta bir kaşık yardımıyla üstünden bastırıp sirkeli suyun iç kısmında kalmasını sağlamalısınız. Kapağını kapatarak ışık almayacak bir yere kaldırmalısınız. İlk gün dış kısımda, hemen sonrasında ise buzdolabına alıp muhafaza edebilirsiniz. İki ila üç günlük zaman zarfında dilemekte olduğunuz kıvama ulaşmış olacaktır. Açmanızın ardından iki hafta boyunca da çok rahat bir şekilde tüketebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory