sex tube

Ezme Havuç Çorbası Tarifi

60

Havuç içerdiği A vitamini ile gözler açısından oldukça faydalı bir kök sebzedir. Salatalarda sıklıkla kullanılan havuç diğer yemeklerle birlikte de güzel sonuçlar vermektedir. Başlı başına havucun ana malzeme olarak kullanıldığı yemeklerden biri ezme havuç çorbası tarifidir.

Malzemeler ve Yapılışı:

Bu yemek için ön hazırlık olarak 1 adet soğanı yarım ay şeklinde doğruyoruz. 4 tane havucu yıkayıp temizledikten sonra rendeliyoruz. Doğranan soğanları bir miktar sıvıyağ ile kavuruyoruz. Soğanları bir müddet kavurduktan sonra üzerine daha önce rendelediğimiz havuçları da koyarak beraber kavurmaya devam ediyoruz.

Sebzeler kavrulurken bir tencere içerisinde 1 yemek kaşığı tereyağını eritiyoruz ve üzerine 1 yemek kaşığı kadar un ekleyerek unun konusu çıkana kadar kavuruyoruz. Unun konusu çıktıktan sonra 1 su bardağı kadar soğuk süt ekliyoruz ve topaklanmaları önlemek için karıştırıyoruz. Ardından kavurduğumuz soğan ve havuç rendesi karışımını da tencereye alıp karıştırmaya devam ediyoruz. Üzerine 1 su bardağı et suyu ekliyoruz ve kaynaması için bekliyoruz.

Çorba kaynadıktan sonra çorbayı el blendırından geçirerek pürüzsüz bir hale gelmesini sağlıyoruz. Bu aşamada çorbanın yoğunluğunu kontrol etmek ve istenenden yoğun ise sıcak su ile ekleyerek istenen kıvama getirmek gerekiyor. Damak zevkimize göre tuz ekliyoruz. Son olarak da 2 yemek kaşığı kadar ev eriştesini içerisine ekleyerek erişteler pişene kadar çorbamızı kaynatıyoruz. Erişteler de piştikten sonra çorbamızı sıcak olarak servis ediyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory