sex tube

Frozen Yoğurt Tarifi

221

Öncelikle malzeme olarak 1 su bardağı yağsız süzme yoğurt 2 yemek kaşığı tatlandırıcı 3 yemek kaşığı süt tozu ( süt tozumuz kahveler için kullanılan süt tozları değil pastalar için süt kullanılan süt tozlarında olması gerekir ) ve 1 tatlı kaşığı kakao. Yapımı çok kolay frozen yoğurtun şimdide hazırlanışına geçelim. Bir su bardağı yağsız süzme yoğurdumuzu dondurucuya koyuyoruz ve yarım saat yoğurdumuzun katılaşmasını bekliyoruz ancak yoğurdumuzun donmamasına dikkat etmemiz gerekiyor.

Yoğurdumuz güzelce katılaştıktan sonra. Yoğurdumuzu dondurucudan çıkartıyoruz su bardağından daha geniş bir kâseye aktarıyoruz. Sonra sırasıyla diğer malzemelerimiz olan 2 yemek kaşığı tatlandırıcımız 3 yemek kaşığı süt tozumuzu ve son olarak bir tatlı kaşığı kakaomuzu yoğurdumuzun içine ilave ediyoruz.

Sonra karıştırmaya başlıyoruz malzemelerimiz yoğurtun içine güzelce dağıldıktan sonra yoğurdumuzun sulanıp sulanmadığını kontrol ediyoruz. Eğer sulanmışsa tekrardan dondurucumuza koyuyoruz ve yoğurdumuzun katılaşmasını bekliyoruz. Frozen yoğurtun en önemli ve en dikkat etmemiz gereken özelliği yoğurdunun katı olmasıdır.

Bir müddet yoğurdumuzun katılaşmasını bekledikten sonra frozen yoğurdumuzu dondurucudan çıkartıyoruz ve servis yapmak için kâselere koyuyoruz. Sonra güzelce servis yapıyoruz. İsterseniz küçük kaplarda frozen yoğurtu iyice katılaştırıp dondurma haliyle çocuklarımız bu enfes lezzetten faydalandırabilirsiniz.

Hem sağlık açısından hem de ağız tadınız açısından mükemmel bir lezzet olan frozen yoğurtyapımı bu kadar kolaydır. Afiyet olsun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory