sex tube

Pratik Tiramisu Tarifi

307

Malzemeler; 1 adet kakaolu pandispanya keki 1 bardak ılık su ve 15 kaşık Nescafe (yemek kaşığı) ile pandispanya keki ıslatılacak. Kreması için kullanılacak malzemeler; 3 bardak süt – 35 kaşık un (yemek kaşığı) – 1 bardak toz şeker – 1 vanilya – 3 kaşık Labne (yemek kaşığı) – 1 yumurtanın sarısı. Süsleme için ise; kakao ve damla çikolata yeterlidir.

Öncelikle kremanın hazırlanması gerekmektedir. Tencereye boşaltılan süt içerisine un vanilya şeker ve yumurta sarısı ilave edilerek kısık ateşte iyice karıştırılır. Sürekli karıştırılması önemlidir. He topaklanma yapmaz hem de altı tutmaz karışımın. Göz göz olan karışımın altı kapatılarak kenara alınır. Ilınmaya başlayan karışımın içerisine Labne ilave edilerek mikser ile yüksek devirde bir süre çırpılmaya devam edilir.

Bu işlem de tamamlandıktan sonra eninden ikiye ayrılmış olan pandispanya kekinin alt bölümü düz bir servis tabağına konur. Ilık su içerisine atılan Nescafe’li karışım ile kekin al kısmı iyice ıslatılır. Daha sonra hazırlanan karışımdan üzerine bolca sürülür. Spatula yardımı ile düzeltilen krema üzerine yine aynı karışım ile ıslatılmış olan kekin üst kapağı düzgün bir şekilde kapatılır.

Üst kapakta kapatıldıktan sonra kalan karışım kekin üzerine dökülerek güzel bir şekil verilir. İşlem tamamlandıktan sonra tiramusunun üst kısmına süzgeç yardımı ile kakao iyice bir serpiştirilir. İsteğe bağlı olarak damla çikolata da en üst kısma konula bilinmektedir. Hazırlanan pratik tiramusu en az 4 saat olmak koşulu ile buzdolabında bekletildikten sonra servise hazır hale gelmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory