sex tube

Kereviz Çorbası Tarifi

189

Çorbalar Türk sofralarının vazgeçilmez başlangıçlarındandır ve oldukça zengin bir çorba geleneğimiz vardır. Çorba her sofrada bulunan fakat genellikle aynı çeşitlerine rastlanan bir yiyecektir. Hâlbuki hemen her sebzeden farklı çorbalar yapılabilmekte.

Bugün çok fazla sevilmeyen bir sebze olarak bilinen kerevizden çorba yapımını anlatacağız ayrıca kereviz yemeyenlere dahi bu yolla kerevizi yedirebilirsiniz. Ayrıca kereviz besleyici oluşuyla da tanınmaktadır. Malzemeler:

1 soğan

1 kereviz

1 patates

1 yemek kaşığı tereyağı

1 kâse yoğurt

2 yemek kaşığı un

1 limon karabiber sıvıyağ tuz ve tabii ki sudur. Yapılışı ise şöyledir. İlk olarak patates ve kereviz ve soğan soyularak küp küp kesilir. Tencereye konur sıvıyağ eklenir ve malzemeler kavrulur.

Tuz ve sıcak su eklenir tencere kapağı kapatılır ve orta ateşte pişmeye bırakılır. Şimdi çorba terbiyesine geçebiliriz. Yoğurt un limon kâsede su eklenerek karıştırılır. Biraz da sıcak su eklenerek kıvam ayarlanır. Pişen sebzelerin üzerine bu terbiye eklenir. Tuz ve karabiber serpilir. Çorba pişmeye bırakılır kıvama göre sıcak su eklenmeye devam edilir. Daha sonra çorba hazırdır küçük bir sos tenceresinde tereyağı eritilir üzerine nane eklenir.

Hazır olan çorba üzerine bu tereyağı ve nane karışımı eklenir ve karıştırılır Tereyağı çorbamızın lezzetini iki kat artıracaktır. Hazır olan çorba servis tenceresine dökülür ve artık kâselerimizi doldurup içimizi ısıtmaya hazır haldedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory