sex tube

Bademli karamelli muhallebi tarifi

448

Malzemeleri;

Muhallebisini yapabilmek için:

  • Bir litre kadar Süt
  • Bir yemek kaşığı kadar Tereyağı
  • Yarım çay bardağı kadar çiğ badem(Elli gram ila altmış gram)
  • Yarım bardak su bardağından biraz daha fazla un(doksan gram ila doksanbeş gram)
  • Yarım su bardağı kadar şeker (yüz gram)

Karamel Sosu yapabilmek için;

  • Bir kutu kadar Krema (iki yüz mililitre) (oda sıcaklığı içerisinde beklemiş)
  • Bir su bardağı kadar şeker (ikiyüz gram)

Üstüne;

  • Dört yemek kaşığı kadar file badem

Nasıl yaparım?

Bütün malzemelerinizi güzel bir şekilde hazırlayın. İlk önce çiğ durumda bulunan bademleri bir kasenin içine alın ve üstünü de hafif bir şekilde geçebilecek kadar kaynar su ekleyin. On dakika geçtikten sonra kabukların yumuşamasının ardından bademleri soyduktan sonra kenara alın. Muhallebiyi hazırlayabilmek amacıyla unu bir tencerenin içine alıp kısık ateşte ortalama bir şekilde altı ila yedi dakika kadar karıştırıp kavurun.

Hemen sonrasında şekerini ilave ederek bir ila iki dakika daha kavurmalısınız. Süt’ün hepsini tencereye ilave edin. İlave ederken bir çırpıcı yardımıyla yavaş bir şekilde karıştırmayı sürdürün. Yoğunlaşana kadar da orta-kısık ateşte ara ara karıştırıp pişirmeye devam edin. Muhallebi tamamen akışkan bir boza kıvamını almasının ardından soyulmuş bir durumda ve irice kıyılan çiğ bademleri içine ilave ederek birkaç dakika boyunca da bu şekilde pişirmeye devam edin.

Ocağın üzerinden almadan hemen öncesinde Tereyağı’nı da ekleyerek karıştırmaya devam edin Bir kepçeden yardım alarak bademli muhallebiliyi servis kaplarının içerisine eşit olacak bir şekilde dağıtın ve oda sıcaklı içerisinde dinlenmesi için bırakın. Oda sıcaklığında soğumasının ardından buzdolabına kaldırabilirsiniz.

Muhallebi dinlenme esnasında karamelini hazırlayabilmek amacıyla yanmaz ve yapışmaz bir tavanın içine şekeri ilave edin ve kısık ateşte yan kısımları eriyinceye dek güzelce pişirin. Şeker komple eridikten hemen sonra Krema’yı da ekletin, orta-kısık ateşe aldıktan sonra hemen hızlı bir şekilde karıştırın ve şeker ile kremanın birleşmesini sağlamalısınız. Karamel ilk olarak kabarcıklar çıkartıp köpürse bile sıcaklığı dengelenmeye başladıkça kıvamı oturmuş olacak ve hemen bütünleşecektir.

Ortalama bir şekilde bir dakika sonrasında kıvamını alınca oda sıcaklığı içerisinde soğuması amacıyla karamel sosu bir yana alın. Soğumuş olan karamel sosunu muhallebinin üstüne dökerek güzel bir şekilde yaydırın. Onun üstüne ise file bademleri serpiştirmelisiniz. Eğer isterseniz hemen, isterseniz de buzdolabın içerisinde birkaç saat boyunca dinlendirmenin ardından servis edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory