sex tube

Kaşarlı Zarf Böreği Tarifi

357

Malzemeleri;

Böreği yapabilmek için;

  • Üçyüz gram kadar Kaşar Peyniri
  • Yarım çay bardağından biraz daha fazla Tereyağı (eritilmiş bir durumda) (100 mililitre)
  • Dört yemek kaşığı kadar Kaymaksız Yoğurt
  • Bir tane yumurta
  • Bir kase ayıklanmış bir durumda maydanoz
  • İki tane günlük yufka

Üstüne;

  • Bir tane yumurta sarısı
  • Bir tatlı kaşığı kadar çörek otu

Nasıl yaparım?

Bütün malzemelerinizi güzel bir şekilde hazırlayın. Sütaş Kaymaksız Yoğurdun yanı sıra ısıtılmış ve oda sıcaklığı içerisinde soğumuş Sütaş Tereyağı ile birlikte yumurtayı çok geniş bir kasenin içinde karıştırıp, kenara almalısınız. Böreğin içine koyulacak harcını hazırlama amacıyla Sütaş Kaşar Peyniri’ni farklı bir kasenin içine rendelemelisiniz. Ayıklamış bir durumda ince ince kıymış bulunduğunuz maydanozlarla karıştırmalısınız.

İlk yufkayı tezgahın üzerine serin. Yumurtalı bir durumda yoğurtlu karışımdan bir fırçadan yardım alarak yufkanın her yanına güzel bir şekilde sürmelisiniz. İkinci yufkayı ise birinci yufkanın tam üst kısmına gelecek biçimde örtün. Yufkanın her bir tarafına gelecek biçimde karışımdan yeniden sürmelisiniz. Yufkanın üst kenarları ile birlikte alt kenarlarını orta kısma doğru katlayın. Hemen sonrasında sağ ile sol yanlarını da katlayıp kare şeklini vermelisiniz.

Kare şekline sahip katlanmış durumdaki yufkaların üst bölümüne de kalmış olan yumurtalı yoğurtlu karışımdan sürmelisiniz. Hemen sonrasında hazırlamış bulunduğunuz iç harcını dörde bölüp yufkanın her bir köşesine yerleştirmelisiniz. Yufkanın köşe kısımlarından tutup iç harcı örtecek şeklinde orta kısma doğru katlayın.

Yağlı kağıt sermiş bulunduğunuz fırın tepsisinin içine alın ve bir fırçadan yardım alarak üstüne yumurta sarısını sürebilirsiniz. En son çörek otunu serpiştirdikten sonra daha öncesinde ısıtılmış 180 derecelik fırın içerisinde 25 dakika kadar pişirmelisiniz. Fırından çıkarmanızın ardından birkaç dakika kadar dinlendirip sıcak bir şekilde servis edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory