sex tube

Kaymaklı Kemal Paşa Tatlısı Tarifi

257

Malzemeleri

  • Bir litre kadar su
  • Üç buçuk su bardağı kadar şeker (700 gram)
  • Bir paket Kemalpaşa tatlısı (20 ila 24 tane)
  • Bir paket kadar Kaymak (180 gram)
  • Bir yemek kaşığı kadar toz antep fıstığı

Nasıl yaparım?

Bütün malzemelerinizi özenli bir şekilde hazırlayın. Şekerle beraber suyu bir tencerenin içine alıp şerbetini hazırlamaya başlamalısınız. Şeker eriyerek kaynayana kadar orta ateş üzerinde pişirmelisiniz. Şerbeti iyi bir şekilde kaynamaya başlamasından sadece birkaç dakika sonrasında Kemalpaşa tatlılarını içine atarak ara ara karıştırmalısınız.

Ortalama bir şekilde on ila on beş dakika kadar şerbetle birlikte kaynatmalısınız. Bu esnada ise Kemalpaşa tatlıları şerbeti güzel bir şekilde çekmiş olacak ve şerbet ise yoğunlaşmaya başlayacaktır. Tatlıların mevcut durumdaki şerbeti çekmiş olduğuna emin olmanın ardından bir kevgirden yardım alarak alın.

Tatlıları soğumaları amacıyla bir tane borcama ya da yayvan bir tane tabağın içine alın. Oda sıcaklığı içerisinde soğumasının ardından Kemalpaşa tatlılarını yatay bir şekilde ikiye kesmelisiniz. Hemen sonrasında ise yıldız uca sahip bir sıkma torbası hazırlamalısınız. Kaymağı da sıkma torbasının içine yerleştirmelisiniz.

Yarıya kesmiş olduğunuz Kemalpaşa tatlılarının tabanının içine sıkma torbasında yer alan Kaymak’ı dış taraftan içe olacak biçimce güzelce sıkın. Kemalpaşa tatlılarının kesmiş olduğunuz üst bölümlerini de Kaymak’ın üstüne yerleştirmelisiniz. Üst bölümüne çok ufak bir süsleme olacak biçimde Kaymak’tan yeniden sıkmalısınız.

Servis etmeden hemen öncesinde ise tercihen buzdolabı içerisinde muhafaza etmelisiniz. Servis tabaklarının içine aldıktan sonra üstüne toz bir şekilde Antep fıstığı serpiştirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory