sex tube

Sütlü lavaş tarifi

543

Malzemeler

  • Bir su bardağı kadar süt (ılık ya da oda sıcaklığında)(200 mililitre)
  • Bir çay kaşığı kadar tuz
  • İki buçuk su bardağı kadar un(300 gram)
  • Üç yemek kaşığı kadar zeytinyağı

Nasıl yaparım?

İlk olarak tuz ile birlikte sütü karıştırmalısınız. Hemen sonrasında ise yavaş bir şekilde unu ilave edip yoğurmaya başlamalısınız. Yapışmayacak bir hamur elde edene dek hamuru iç kısma doğru katlayıp yoğurmayı sürdürün. Yapışmayacak bir dokuya geldiği zaman on ila on beş dakika kadar bu şekilde dinlenmeye bırakmalısınız.

Hamuru yuvarlayıp ince uzun bir rulo haline getirdikten sonra sekiz tane eşit parçaya bölmelisiniz. Yuvarlak bir durumdaki hamur parçalarını ilk olarak bastırın. İç kısma doğru bohça gibi katladıktan sonra yuvarlamalısınız..

Hemen sonrasında ise elinizle üst kısımlarından bastırıp hafif bir şekilde düzleştirin. Hamur parçalarının yarısının üzerine zeytinyağını da bir fırçadan yardım alarak sürün. Kalmış olan öteki yarısını zeytinyağı sürmüş olduğunuz hamurun üstüne koyarak bastırdıktan sonra on dakika kadar böyle dinlendirmelisiniz

Hemen sonrasında da merdaneden yardım alarak tavanızla eşit bir boyutta olacak biçimde açmalısınız. Olabildiği kadar ince açmaya özen göstermelisiniz. Tercihen 23 cm ila 25 cm çapına sahip bir tava kullanmanızda yarar var.

Orta-yüksek ateş üzerinde tavayı iyice ısıtın. Hemen sonrasında merdane yardımıyla açmış olduğunuz lavaşı koyarak 20 saniye ila 30 saniye kadar pişirmelisiniz.. Sonrasında ise ters çevirip alt bölümünü de pişirmelisiniz

Üst üste koymuş olduğunuz lavaşlar böyle ayrılıyorsa iyi pişmiş anlamına gelmektedir. Maşa ile birbirinden ayırıp pişmemiş durumdaki bölümlerini de pişirin ve kenara doğru alın. 20 saniye ila 30 saniye yeterli olur.

Açılmış durumdaki lavaş hamurlarınız tamamen bitene kadar son üç tane aşamayı yimeleyin. Sıcak bir durumdayken tereyağı ya da zeytinyağı sürerek servis yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory