sex tube

Makarna pişirirken sırrınızın olması gerekiyor

297

Üzerindeki tarife bakarak ve pişirme süresine dikkat ederek herkes makarna pişirebilir zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Evet, herkes makarna pişirebilir ancak sizinki kadar güzel olmasına imkân yoktur. Son derece basit bir şekilde hazırlanan bu yemek için seçilecek pişirme tenceresinden pişirme süresine, içine konacak sosa göre makarna tipi belirlenmesinden makarna suyuna eklenecek tuzun miktarına kadar her bir detay ayrı önem taşımaktadır.

1 paket makarna için kullanacağınız haşlama suyunun en az 5 litre olması gerekmektedir. Pişme esnasında arada sırada karıştırmak tanelerin birbirine yapışmasını engelleyecektir. Yapışmayı engellemek için uygulanabilecek bir diğer yöntem ise kaynayan suyun için 1 tatlı kaşığı zeytinyağı koymaktır. Makarna Al dente denen kıvamda kaynatılmalıdır. Diri olarak hazırlanan makarnanın makbul olduğunu bilmeniz gerekir. Makarnanız haşlanırken yaptığınız sosa makarna suyundan en az 5 yemek kaşığı eklemeniz sosun tadının artmasını sağlayacaktır. Süresi tamamlanan makarna tencerede bekletilirse pişmeye devam edecektir. Bunun için hemen süzülmesi ve kalan kısımda da sosun içerisinde pişirmeye devam edilmesi önemlidir. Bu şekilde sos ile makarna bütünleşecek ve tadına doyulamayacak hal alacaktır.

Servis yapılacak tabaklarında en az oda sıcaklığında olması makarnanın tadına olumlu katkı sağlayacaktır. Hazırlanacak sosun türüne göre makarna çeşidi seçmek ise ancak bu işi bilerek yapan kişileri sırrı olabilir. Her makarna tipi her sos için uygun değildir.

Hazırlanan sos yoğurt, peynir veya yoğun kıvamlı olacaksa erişte türü yassı çeşitlerin kullanılması uygundur. Salçalı, domatesli ve kıymalı soslarda uzun ve yuvarlak tipler tercih edilmelidir. Burgu türü makarnalar sos tutma özelliğine sahip olduğu için akışkan soslar ve sebzeli çeşitlerde bu türün kullanılması uygun olacaktır. penne tipi içi boş olan makarnalarda sos içeri girecek ve emilimi daha rahat olacaktır. Tel veya arpa şehriyeyi de makarna gibi hazırlayarak fark yaratabilirsiniz. Makarna kullanarak değişik salatalar hazırlayabilir ve doyurucu aynı zamanda da besleyici sofralar kurabilirsiniz. Çocuklarınıza makarnayı sevdirmek içinse süper kahramanlardan oluşan çeşitleri tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory