sex tube

Aşk tadında sofra önerileri

593

Güne mükemmel bir kahvaltıyla başlayın. Bu, ona gecenin ne kadar keyifli olacağının sinyallerini verir. Kahvaltıda onun sevdiği kahvaltılıkları, aşkınız ve yaratıcılığınızla buluşturup tabağa aktarın. Bunun için, kahvaltılık kategorimizden yardım alabilirsiniz.

Akşam yemeğiniz için, her şeyden önce bu özel günün menüse karar vermelisiniz. Ner derler bilirsiniz; ‘ kalbe giden yol mideden geçer’. Bu yüzden, onun için hazırlayacağınız menü, partnerinizin sevdiği yemeklerden oluşmalı ve bunlar mutlaka romantik etki yaratacak yemekler olmalı. İlham verecek menüler için, sitemizdeki birbirinden güzel tarifleri gözden geçirebilirsiniz.

Yemek masanızın düzeninden önce, yemek yiyeceğiniz mekandaki ışığın nasıl olacağına karar verin. Egzotik bir hava yaratmak isterseniz mumları, daha gerçekçi bir hava yaratmak isterseniz de az ışık veren abajurları tercih edebilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz şey, ışığın ortama loş bir hava vermesidir. Bu, sofrayı ve başbaşa geçirdiğiniz dakikaları daha büyüleyici hale getirecektir.

Masanıza gelince, hangi renkleri kullanacağınızı iyi seçmelisiniz. Aşkın rengi kırmızıdır, bunu hepimiz biliriz. Fakat sofranızda her şeyin kırmızı tonlarda olmasına izin vermemelisiniz. O yüzden örtüden tabaklara, mumlara kadar her şeyin kırmızı olmamasına dikkat edin. Aşağıda sizler için hazırladığımız örnek sofradan ilham alabilirsiniz.

Çiçekler romantizmi arttırır ve ortama sıcaklık katar. Masanıza onun sevdiği çiçekleri koyabilirsiniz. Eğer özel olarak sevdiği bir çiçek yoksa, aşkı en iyi ifade ettiği düşünülen kırmızı gülleri koymanızı öneririz.

Tabaklar, çatal-bıçaklar ve peçeteler tamamıyla bir düzen ve uyum içinde olmalı. Kendinize ve ona farklı desenlerde çatal veya tabak koymayın, onun için özendiğinizi ve önem verdiğinizi gösterin.

Masanızda küçük romantik detaylar bulundurun. Dantel ve inci kullanabilirsiniz fakat çok abartmadan kullanın ki tabaklarınız gölgede kalmasın. Masanızın rengine uygun gül yaprakları serpin. Krem gibi açık tonlarda bir örtünüz varsa kırmızı güller, eğer kırmızı gibi koyu tonlarda bir masa örtüsüne sahipseniz beyaz veya sarı güller kullanmanızı öneriyoruz. Hatta yerlere ve kapıdan yemek yiyeceğiniz mekana kadar olan her yere gül yaprakları serpebilirsiniz. Bu tavır çok klasik ama bir o kadar etkilidir.

Sevgilinizin tabağının kenarına ya da tabağının içine, sevginizi ifade eden küçük bir not koyabilir veya ufak bir şiir yazabilirsiniz.

Ellerinizle hazırladığınız lezzetli yemeklerden mest olmuş partneriniz için mutluluğun son noktası, yemeğin finali olan tatlıdır. Aşkı simgeleyen çikolatalı bir tatlı, böyle bir yemeği daha özel, daha romantik ve unutulmaz kılacaktır.

Bugünün en vurucu, en anlamlı ve son adımı; romantik bir yemeğin olmazsa olmazı olan yumuşak ve yavaş bir müzik listesidir. Hem aşkı anlatan, hem de ikinizin de çok sevdiği müziklerden bir çalma listesi oluşturabilir, listesinizin sonlarına doğru size bazı anıları hatırlatacak şarkıları koyabilirsiniz. Yemeğiniz sona yaklaştığında birlikte güzel anılarınızı yad ederek sevginizi kuvvetlendirebilir ve yemeğinize keyifli bir nokta koyabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımızı örnek masa düzeninden ilham alabilirsiniz;

Krem rengi düz veya çiçekli kare masa örtüsü

Üzerine kırmızı bir runner (kullanılmayacaksa 2 adet kırmızı servislik)

3-4 adet küçük kalp şeklinde mum

1 paket kırmızı dekor taşı veya inci

Çok abartılı olmayan bir şamdan

Küçük cam veya kristal bir vazo (çiçekler için)

2 kırmızı peçete

2 adet kalpli veya taşlı peçete halkası

Tabaklar, çatallar, bıçaklar, kaşıklar (tatlı ve ana yemek için ayrı)

2 adet kadeh

2 adet su bardağı

Evde yalnızca birkaç saat ayırarak uygulayacağınız bu önerilerle hem daha ekonomik hem de daha romantik ve keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Bu gecenin sonunda, Sevgililer Günü’nün ve sevgili olmanın zevkini daha çok hissedeceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory