sex tube

Ramazan’da İftarda Ne Yemeli?

506

Ramazan aylarında bünye uzun süre aç kaldığından, iftarda yemenize dikkat etmeniz gerekiyor. Peki, uzun süren açlığın ardından iftarda ne yenmeli?

Hiç şüphesiz ki iftar menünüzde aşırı yağlı ve ağır yemeklerden ve hamur işinden kaçınmanız gerekiyor. Yemek sonrası ağır tatlıları tüketmemeniz gerekiyor. Yemek sonrası siyah çay yerine rezene çayı, bitki çayı veya yeşil çay gibi alternatif bitki çayları içebilirsin. Hem şişkinliğiniz alacaktır hem de hazmı kolaylaştıracaktır.

İftarda yemeklere baharat katmak şişkinliği artırır, hazmı da zorlaştırır. Sebze veya et yemeklerinize zerdeçal ve kimyon katılabilir.

Sütlü tatlılarına ya da bir bardak suya tarçın atmanız sizi tok tuttuğu gibi sindiriminize de yardımcı olacaktır.

Yemek esnasında güzel yeşil bir salata size eşlik edebilir. Salatanıza limon ve sirke atarsanız yine sindiriminize yardımcı olur. Aynı şekilde yemeklerde nane ve dereotu kullanımı sindirme yardımcı olduğu gibi şişkinliğinizi azaltır.

Tüm gün susuz kaldığınız için iftardan sonra bol su için. Yine sindirime yardımcı olma özelliğinden dolayı suyu içine bir miktar nane ve limon katarak tüketebilirsiniz. Böylece hem su ihtiyacınızı gidermiş olursunuz hem de ferahlatıcı özelliği ile sizi rahatlatacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory