sex tube

Kolay Çiçek Ekmek Tarifi

106

Malzemeleri

  • Yarm kilo un
  • Bir çay kaşığı kadar kuru maya
  • Bir tatlı kaşığı kadar tuz
  • iki yemek kaşığı kadar susam
  • Bir yemek kaşığı kadar su
  • 300 mililitre kadar ılık su

Püf noktası

12 saat boyunca ön mayalanmanın yanı sıra iki saatlik bir tepsi mayalanması çok daha önemli.

Pişirme önerisi

Ekmeğin üstünün çıtır olabilmesi amacıyla su koymak gereklidir.

Nasıl yaparım?

Bir tane karıştırma kabının içine un ile birlikte tuzu ve de mayayı ilave ederek tahta kaşık yardımıyla güzelce karıştırıyoruz. Suyu ilave ederek karıştırmayı sürdürüyoruz. Hamuru güzel bir şekilde toparlanacak kadar elimiz ile biraz yoğuruyoruz. Üstünü örterek 12 saat mayalanması amacıyla da güzelce dinlendiriyoruz.

Mayalanmış olan hamuru tezgahın üzerine alıp elimizle hamuru yanlarından katlaya katlaya yoğurmaya başlıyoruz.
Bu söz konusu işlemi çok fazla yapmanıza da gerek bulunmuyor. Hamurumuzu tamamen bir silindir biçimine getirip altı parçaya bölmemiz gerekiyor ve bölmüş olduğumuz hamura da elimizle yuvarlak şekiller vermemiz gerekli.

Kelepçeli durumda bulunan kek kalıbını ya güzel bir şekilde yağlıyoruz veyahut yağlı kağıt koyarak kenarlarında yer alan fazlalığı güzel bir şekilde kesiyoruz. Yuvarlamış olduğumuz hamurların bir tanesini tam orta kısma ötekilerini de eşit mesafelerde etrafına güzel bir şekilde koyuyoruz.

Üstünü örtüp iki saatlik bir zaman daha mayalanması için bırakıyoruz. Mayalanmış olan hamurun üstüne fırça yardımıyla su sürüyoruz. Susamını da serptikten sonra fırına koyuyoruz.

Fırını 250 derecelik bir sıcaklığa getirip daha önceden ısıtarak, altına ise su dolu bir kap ilave ediyoruz. Tepsiye koymuş olduğumuz ekmeğin üstüne ilk önce yağlı kağıt daha sonrasında ise alüminyum kağıtla güzel bir şekilde örtüyoruz. Tepsiyi fırının altında yer alan rafına koyuyoruz. yirmi dakika boyunca kapalı bir şekilde pişiriyoruz, daha sonrasında ise üstü açık bir şekilde on beş dakikaya yakın kızarana kadar 200 derecelik sıcaklıkta pişiriyoruz.

Ekmeği fırının içinden çıkardıktan sonrasında ise fırın ızgarası üzerinde dinlendirmeye bırakmanız lazım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory