sex tube

Paskalya Çöreği

181

3    adet yumurta,
150 gr. pudra şekeri,
120 gr. tereyağı veya margarin, 500 gr. un,
25 gr. bira mayası,
1 fincan ılık su,
1 kahve kaşığı mahlep,
Üstüne:
25 gr. iç badem 1 adet yumurta sarısı,

PASKALYA ÇÖREĞİ Yapılışı:

Unun dörtte ‘birine bir fincan ılık suda yumuşatılmış ma* ya karıştırılır ve sıkı bir hamur yapılır. Üstüne diğer unlar örtülerek yarım saat dinlendirilir.
Hamur biraz kabardıktan sonra bu unlu hamura, 3 yumurtanın tamamı, pudra şekeri, mahlep, yarım fincan su ve eritilmiş yağ karıştırılır. Birbirine iyice yedirilip ılıkça bir yerde 2 saat dinlendirilir. Hamur dinlendikten sonra alınıp, yuvarlanır. Uzun bir hale getirilir ve 12 eşit parçaya bölünür. Her bir parça top gibi yapılarak yarım saat daha dinlendirilir.    .
Paha sonra, her parça hamur, 20 cm. uzunluğunda, uçları daha ince, orta kısımları daha kalınca olmak üzere yuvarlanıp, uzatılır. Kurşun kalem gibi uzatılmış hamurlardan üçer tane alınarak saç örgüsü gibi örülür ve tepsiye döşenmiş kâğıt üzerine bütün saç örgüleri yan yana dizilir. Sonra ılıkça bir yerde bir saat kadar bekletilir. Bu süre zarfında hamurlar biraz kabarırlar.
Ortadan ikiye ayrılmış badem içleri örgülü hamurların üstlerine saplanır. Ayrıca fırça ile yumurtanın sarıları hamurun üzerine sürülür. Orta sıcaklıktaki fırında hamurun üzeri nar gibi kızarmcaya kadar pişirilir. Ertesi günü servis yapılırsa daha lezzetli olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory