sex tube

Köpüklü Türk Kahvesi Nasıl Yapılabilir?

293

O en güzel anları vazgeçilmez kılan kırk yıl hatır uğruna dostlukları sabit kılan vazgeçilmez Türk kahvesinin toplumumuzda önemi oldukça büyüktür. Yaklaşık 600 yıllık bir geçmişe sahip olan Türk kahvesi Osmanlı zamanında Venedikli tüccarlar tarafından Avrupa’ya kadar yaygınlaşmıştır. Kahve Habeşistan’da keşfedildikten sonra 15. Yüzyılda Yemen’de yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bizler her ne kadar kahve Yemenden gelir sözüne aşina olsak da aslında kahve ilk olarak Habeşistan’da keşfedilerek kullanılmaya başlanmıştır.

Türk toplumunda geçmişten günümüze kadar adını çokça duyurmayı başarmış olan isimlerden biridir Türk kahvesi. Bizler için anlamı dostla edilen sohbetler eşliğinde damakta hoş bir tat bırakan kahve toplumda vazgeçilmezler arasındadır. Kahve kültürü Türk toplumunda yer edinmiş hatta kız isteme gibi adetlerde gelenek haline gelmiştir. Bu durumda kahve’nin lezzetli olmasıyla beraber köpüklü olması da gerekir. Aynı zamanda sağlık açısından da büyük önem taşıyan kahve kanser riskini azalttığı gibi metabolizmanın hızlanmasında ve yağ yakmada oldukça etkilidir

Köpüklü kahve yapmak için kullanılan kahvenin tazeliği de oldukça önemli olmaktadır. Türk kahvesi yaparken soğuk su kullanmakta kahvenizin köpüklü olmasında etkili olacaktır. Kahveyi pişirirken karıştırılmamalı ve kısık ateşte pişirilmeye bırakılmalıdır. Kahve Türk toplumun vazgeçilmez içeceği olduğundan köpüğü de bir o kadar önemlidir. Köpüklü olmasını istediğiniz kahveyi ocağa koymadan önce karıştırıp sonrasında pişirmeye bıraktığınız da hiç karıştırılmaması gerekir. Yavaş yavaş köpüğü oluşan kahveden biraz fincana döküp tekrar ocakta kaynadıktan sonra su ile birlikte ikram edilmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory