sex tube

Beyran Çorbası Tarifi

266

Malzemeleri

  • Bir kilogram kemikli kuzu eti (gerdan ile birlikte incik)
  • İki litre kadar su( kuzu etini haşlayabilmek amacıyla)
  • Bir su bardağı kadar pirinç
  • Bir tatlı kaşığı kadar tuz
  • Beş diş kadar sarımsak
  • İki yemek kaşığı kadar pul biber
  • Bir çay kaşığı kadar karabiber
    Nasıl Yapılır?

Kuzu etini çok geniş bir tencerenin içine alıp üstüne suyu ilave edin. Orta-kısık ateş üzerinde, harlı bir biçimde hiç bir şekilde kaynatmadan pişirmeye başlayabilirsiniz. Et pişmesi esnasında su üstüne köpük birikmeye başlayacaktır. Bir tane kevgir yaa da kepçeden yardım alarak sürekli bu köpüğü temizleyip kemikli bir durumdaki et suyunun temiz kalmasını sağlamalısınız. Etler iyi bir şekilde yumuşayıp kemikten ayrılmaya başlayana kadar haşlamayı sürdürün. Tercihen minimum üç saat, eğer zamanınız var ise altı ila sekiz saat kadar kısık ateş üzerinde pişirin.

Bu esnada ise pirinçleri bir tane kasenin içine alarak üstünü bir parmak geçebilecek kadar sıcak su ekleyin. 15 ila 20 dakika kadar böyle beklemeye bırakın. Hemen sonrasında biraz tuz ile birlikte bir buçuk su bardağı kadar su ekleyerek pişirmeye başlayın, suyunu çektikten sonra ocağın üzerinden alın ve de kenara ayırın.

Etler tamamen piştikten hemen sonrasında suyunu süzmelisiniz. Etleri de bir yana alıp didiklemek amacıyla ayırın. Suyu yeniden tencerenin içine dökün. Et suyunun sıcak bir durumda kalması amacıyla servis etmeden öncesinde orta – kısık ateş üzerinde bırakın, iç kısmına tuzunu da ilave edin. Servis etme esnasında pirinç ile birlikte didiklenmiş bir durumdaki etleri kaselere bölüştürmeye başlayın. Sarımsakları döve döve püre haline getirmeye başlayın ve bir kasenin içine alıp üstüne çok az et suyu ilave ederek açın. Hemen sonrasında sarımsağı da kaselere eşit miktarda bölüştürün.

Pul biberleri de kaselerin iç kısmına paylaştırın. Acı tattan hiç bir şekilde hoşlanmamaktaysanız pul biberi azaltma şansına da sahipsiniz. Hemen sonrasında ocak üzerinde kaynamış durumda bulunan sıcacık et suyunu kepçe yardımıyla kaselere paylaştırın. Üstüne karabiber serpiştirip servis edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory