sex tube

Lahananın Çok Bilinmeyen Faydaları

196


Düşük kalorili sebzeler arasında yer alan lahana, birbirinden farklı yararları ile dikkat çekiyor. Şimdi sizlere Lahananın Faydaları ile ilgili yazı dizimizi paylaşıyoruz. Yaygın olarak salatalarda tüketilen bu ürün daha çok Karadeniz bölgesinde tüketilmektedir.

Sağlık açısından içeriği bileşenler ve vitaminler ile çok faydalı olan bu besin kaynağında diyet lifi, niasin, riboflavin, Tiamin C ve K vitaminleri bulunmaktadır. Ayrıca potasyum ve sodyum açısından da çok zengindir. Lahananın Faydaları aslında saymakla bitmez. İçeriğindeki fosfor, çinko ve magnezyum ile birlikte tam bir enerji deposudur. Bu yüzden sık sık lahana tüketmenizi öneriyoruz.

Cilt ve saç sağlığına faydalı olan lahana ayrıca cilt hücrelerinin sağlığını da korumaktadır. 

Bunun yanı sıra cildi temizleyici bir özelliği de bulunuyor. Lahana bu yönüyle cilt bakımı açısından da önem arz ediyor.  Tüketicileri kansere karşı da koruyabilen lahana ayrıca bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir. Lahananın Faydaları arasında en çok dikkat çeken özellik ise enfeksiyon hastalıklarına çok iyi gelmesidir. Bunun yanı sıra kilo vermek isteyen kişiler için de oldukça idealdir. Göz sağlığınızı korurken Alzheimer hastalığı riskini de olabildiğince önlemektedir.

Lahana tüketimi ülkemizde de artış göstermektedir. 

Bu faydalarını öğrendikten sonra sizler de hemen lahana tüketimine başlamalısınız. Daha çok salatalarda tercih edilir ve temiz yıkanarak tüketilebilmektedir. Bağışıklık sisteminden kansere kadar birçok hastalığa iyi geldiği bilinen lahananın günümüzde en çok tercih edilen besinler arasında olduğunu da söylemek mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory