sex tube

Bonbon Tarifi

692

Malzemeleri
İç harcını yapabilmek amacıyla:

  • İkiyüz milimlik krema
  • Yüz altmış gramlık bitter çikolata
  • İkiyüz gramlık bayatlamış kek (ya da 1 paket kadar hazır kek)

Kaplayabilmek amacıyla;

  • Yüz altmış gramlık bitter çikolata
  • İki yemek kaşığı kadar hindistan cevizi (talebe göre)

Nasıl Yapılır?

Kremanızı bir cezvenin içine alıp ısıtmaya başlayın. Kaynamadan hemen öncesine ise ocağın üzerinden alarak içine yüz altmış gramlık çikolatayı ufak parçalar şeklinde ilave ederek karıştırın.

Minicik parçalara ayırmış olduğunuz keki çok geniş bir kasenin içine alın ve ılık durumdaki çikolatalı karışımı bunun üstüne dökün. Bir tane spatula yardımıyla karıştırarak malzemelerin bütünleşmesini sağlamalısınız. Hemen sonrasında ise elinizde harcı toparlamalısınız. Kurabiye hamuru şeklindeki bir kıvamı aldıktan hemen sonrasında ceviz büyüklüğüne sahip parçalar koparın ve elinizde yuvarlayıp bir şekil verin. Hemen sonrasında ise yağlı kağıt sermiş olduğunuz bir tepsinin içine koyup 15 dakika kadar buzdolabı içerisinde dinlendirin.

Bu esnada ise üstüne kaplamak amacıyla kullanacak olduğunuz çikolataları ufak parçalar halinde bir tane kasenin içine alın ve benmari usulünce eritin. Hafif bir şekilde oda sıcaklığına gelebilmesi amacıyla beklemeye bırakın.

Şekil vermiş olduğunuz bu kek toplarını eritmiş olduğunuz çikolataya batırıp her bir yanını güzel bir şekilde kaplayın ve yağlı kağıt sermiş olduğunuz bir tepsinin içine alın. Bir bölümünün üstünü çikolatayla kapladıktan hemen sonrasında Hindistan cevizi serpiştirebilirsiniz. Bütün kek toplarını tamamen kapladıktan hemen sonrasında da buzdolabı içerisinde dinlenmeye bırakabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory