sex tube

Limon dolgulu kurabiye

506

Malzemeler

Kurabiyenin hamurunu yapabilmek için:

  • İkiyüz gramlık oda sıcaklığı içerisinde tereyağı
  • Yarım su bardağı kadar pudra şekeri
  • İki ila iki buçuk su bardağı kadar un
  • Bir paket kadar vanilya
  • Bir çay kaşığı kadar kabartma tozu

Limon dolgusunu yapabilmek için;

  • Üç tane limonun suyu(yaklaşık olarak bir çay bardağı kadar)
  • İki tane limon kabuğunun rendesi
  • Bir çay bardağı kadar toz şeker
  • Üç ila üç buçuk yemek kaşığı kadar nişasta

Nasıl yapılacak?

Kurabiyenin hamurunu yapabilmek amacıyla un haricindeki bütün malzemeleri bir tane kabın içine alarak güzel bir şekilde karıştırın. Hemen sonrasında üstüne az bir şekilde un ekleyerek yoğurma işlemine başlayın. Ele hiç bir şekilde yapışmayan, çok yumuşak bir hamur elde edene kadar yoğurun. Hazırlamış olduğunu bu hamuru streç film ile sararak buzdolabında yaklaşık olarak otuz dakika kadar dinlenmeye bırakın.

O esnada ise limon dolgusunu hazırlayabilirsiniz. Limon suyu ile birlikte toz şekeri bir tane sos tenceresi içine ilave edin. Şeker hafif bir şekilde eridikten sonra içine nişasta ile birlikte limon kabuklarını ekleyin. Karıştırmaya devam eden hafif koyu kıvama gelmesini sağlayın.

Kıvamı koyulaştıktan sonra ocağın üzerinden alın. Düz durumdaki bir tane tabağın içine yayın ve üstünü ise streç filmle kapatıp buzdolabı içerisinde soğuması için bırakın. Dinlenmiş olan hamuru birkaç tane bezeye ayırmalısınız. Söz konusu bu bezeleri ise 1 santim kalınlığında olabilecek bir biçimde hafif unlanmış bir tane tezgah üstünde merdaneden yardım alarak açın.

Hamuru ise çay bardağı veyahut yuvarlak bir şekle sahip kurabiye kalıbı ile kesip yuvarlak durumdaki parçalar elde edin. Orta kısımlarına limon dolgusu içerisinden bir çay kaşığı kadar ilave edin ve eliniz ile dikkatli bir biçimde yuvarlamaya başlayın.

Yağlı durumdaki kağıt sermiş olduğunuz fırın tepsisinin üstüne aktarın. 170 derecelik bir sıcaklıkta daha önceden ısıtılmış fırın içerisinde 8 ila 12 dakika arasında kontrollü bir biçimde pişmeye bırakın. Kurabiyeleriniz üzerinde kızarma olmadan fırın içerisinden alın.

Kurabiyelerinizi oda sıcaklığı içerisinde soğumaya bırakabilirsiniz. Soğuduktan hemen sonrasında ise servis edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

stolen lighter.sex strory